Eyesyes – výstava obrazů Věry Marešové

Eyesyes – výstava obrazů Věry Marešové

Výstavu si můžete prohlédnout do pátku 16.12. do 16 hodin.
kontakt: 607 955 033

...

Centrum všímavosti mindfulness hub Brno představuje nový projekt Věry Marešové: Eyesyes.

Výstavu bude tvořit soubor obrazů, který přináší formu “všímavosti” ojediněle doplňující tento prostor.

Věra Marešová je grafická designérka, která se pohybuje zejména na české scéně přes 20 let. Autorka brand identit značek, měst a knih přichází s cyklem obrazů Eyesyes. Projekt vznikal krátce před a během nástupu COVID-19, který přinesl po dlouhé době příležitost se zastavit.

Téma zastavení se silně prolíná do díla autorky. Eyesyes přináší pozorovateli zastavit se a chápat užší souvislosti své přítomnosti. Osobitý grafický rukopis autorky se promítá do obrazů očí, ve kterých rozehrává bezmeznou hru emocí a pocitů.

Pro většinu z nás jsou oči hlavním zdrojem vytváření reality. Očima vnímáme až 80% podnětů z vnějšího prostředí, umožňují nám vnímat barvy, světlo, tvary a slouží k orientaci v prostoru. Nicméně oči jsou smyslovým orgánem, který mají přesah (třetí oko). Při rozvinutí třetího oka získáváme hlubší vhled a vnímavost. Intuice je funkce třetího oka, která se projevuje ve formě obrazů, záblesků vědění, barev nebo vidění aury.

Obrazy jsou jakousi projekcí para-reality: paralelních světů, který zprostředkovávají naše vnímání. Výstavu můžete navštívit do 16.12. 2022.

veramaresova.com
centrumvsimavosti.cz

specifikace materiálu obrazů je: Plátno Hahnemühle Daguerre Canvas 400g s pigmentovým tiskem EPSON a UV ochranou od Hahnemühle. Certifikace autorství.