Všímavost pro každý den

Všímavost pro každý den

kdy: úterky 17.00 - 18.30 od 9. dubna
kde: Centrum všímavosti, Kopečná 19
co: 10 setkání po 90 min ve skupině 8 – 10 účastníků
cena: 4900 Kč

Kurz zaměřený na rozvoj všímavosti (mindfulness) jako cesty k
realitě prožívané skutečnosti. Všímavost je schopnost naší mysli plně si uvědomovat, co v daný okamžik prožíváme na úrovni těla, mysli, emocí, a umožňuje nám tak lépe se orientovat ve svém vnitřním i vnějším světě, vede k prohloubení vlastní moudrosti a svobodnějšímu jednání. Cílem kurzu je jednodušší zvládání nepříjemných a stresujících situací, rozvíjení příjemného prožívání, klidu a soucitu k přijetí vlastních aktuálních limitů.

Co je obsahem kurzu?

10 setkání po 90 min (9. dubna – 11. června 2024) v uzavřené skupině 8 – 10 účastníků pod vedením dvou lektorů.

  • Každé setkání je zaměřené na určité téma a zahrnuje krátký teoretický úvod, instrukce ke cvičením či meditaci, sdílení zkušeností a diskuzi ve skupině.
  • Co se dozvíte: co je to všímavost, jaké jsou její přínosy a realistické cíle, či jak využít chybu jako zdroj moudrosti a mnoho dalšího.
  • Co se naučíte: cvičení a meditace zaměřené na rozvoj všímavosti těla a mysli v klidu i v pohybu, na schopnost přijetí a soucitu se sebou i s druhými (tj. například metoda jógického spánku, meditace všímavosti nádechu a výdechu, meditace v chůzi, vedení všímavého rozhovoru, trénink aplikování všímavosti v každodenních činnostech).
  • Dále budete mít dostupné podpůrné materiály online (audio a video nahrávky instrukcí k meditačním cvičením a podklady k teoretickým částem), zejména jako oporu pro vlastní praxi.
  • V případě potřeby je možnost individuální konzultace s lektory vždy před začátkem nebo na konci setkání.
  • Výhodou je malá uzavřená podpůrná skupina, ve které je možno sdílení zkušeností z jednotlivých cvičení, vlastní praxe i ze života.

 

Důležité

Každé skupinové setkání navazuje a staví na probraná témata a cvičení z předešlých setkání, přičemž počítá s průběžnou domácí praxí a přípravou (opakování naučených cvičení, reflektování jejich účinků v každodenním životě atp.). Abyste si tedy osvojili náplň kurzu a dosáhli pro sebe co nejvýznamnějších přínosů, je důležitá účast na všech 10 setkáních a vyhrazení si určitého času ve dnech mezi nimi k vlastní praxi.

O lektorech

PhDr. Roman Hytych, PhD je psycholog, psychoterapeut a přednášející na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity s dlouholetou zkušeností výuky meditace a vlastní praxí včetně mnišského tréninku na Srí Lance. Principy všímavosti používá a rozvíjí mimo svého života a výuky také ve své terapeutické práci s klienty.

Mgr. Aneta Petrušková je studentkou neurověd a sociální práce, dlouhodobě se věnuje meditaci a využití jejích přínosů v každodenním životě.

Máte další dotazy?

Neváhejte se ozvat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..